JAUNUMI

124654

Kas viņš ir – Edvards de Bono?
Apskatīt komentārus (0)


02.09.2010


Edvards de Bono ir vadošā autoritāte radošās domāšanas un domāšanas kā prasmes mācīšanas jomās. Daži autori uzskata viņa izstrādāto Sešu cepuru metodiku par svarīgāko pārmaiņu cilvēku domāšanā pēdējo 2300 gadu laikā. Metode ir sevi plaši pierādījusi, ļaujot celt domāšanas procesa efektivitāti un produktivitāti pat par 500%, ietaupīt daudz laika un milzīgas naudas summas. De Bono laterālās un perceptuālās domāšanas instrumenti (6 cepures, CoRT un DATT) tiek plaši pielietoti gan dažādās ar biznesu saistītās jomās, gan skolās visā pasaulē.

Edvards de Bono ir ieguvis medicīnas doktora grādu (Malta), maģistra grādu humanitārajās zinātnēs  (Oksfordas universitāte), zinātņu doktora grādu (Oksfordas universitāte), zinātņu doktora grādu (Kembridžas universitāte) un doktora grādu dizainā (RMIT). Viņš ir strādājis kā pasniedzējs  Oksfordas, Kembridžas, Londonas un Harvardas universitātēs, kā arī bijis Rhodes stipendiāts Oksfordā. Viņš ir sarakstījis 67 grāmatas, kas tulkotas 37 valodās.

Grupa Dienvidāfrikas pasniedzēju ierindoja Dr. de Bono to 250 cilvēku vidū, kuri ir visvairāk ietekmējuši cilvēci visā tās vēsturē. Vadošais Austrijas biznesa žurnāls nosauca viņu kā vienu no divdesmit joprojām dzīvajiem “vizionāriem”. Vadošais konsultāciju uzņēmums Accenture uzskata de Bono par vienu no piecdesmit mūsdienu ietekmīgākajiem biznesa domātājiem.

Ir pamats domāt, ka de Bono plaši lietoto metodiku ar prieku mācīsies un izmantos arī Latvijas skolēni, skolotāji, biznesa cilvēki, ierēdņi un politiķi… jo tās izmantošanai nav ne vecuma, ne jomas ierobežojumu, un ar tās palīdzību iespējams sasniegt patiešām izcilus rezultātus.

Intervijā žurnālam „Rīgas laiks” (pilns intervijas teksts atrodams šeit) Edvards de Bono par sevi saka – „Jā, es esmu domātājs. Nu, precīzāk būtu teikt, ka es esmu domātāju audzinātājs. Un domātājs. Taču domātājs nevis tajā nozīmē, ka es domātu un analizētu to, kas notiek pasaulē. Es radu un veidoju rīkus un procesus, kas paredzēti domāšanai. Radošai domāšanai. To var salīdzināt ar programmētāja darbu, kurš izstrādā programmnodrošinājumu datoriem”. Edvards de Bono ir dzimis 1933. gadā Maltā, studējis fizioloģiju un medicīnu, izvirzījis vairākas oriģinālas idejas par cilvēka domāšanas mehānisma darbību, sarakstījis vairāk nekā 60 dažāda satura grāmatas un savu mūžu veltījis, mācot radoši domāt visdažādākajām auditorijām – uzņēmējiem, zinātniekiem, ekonomistiem, valdībām, māksliniekiem, cietumniekiem un bērniem.

Iesakām!
Video: Edvards de Bono – par ieguvumiem no domāšanas prasmju apgūšanas skolas vecuma bērniem.





      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA