2011

<--  1 2 ...  --> 

IZM diskusija „Pārmaiņas vispārējā izglītībā” (1
29.12.2011

2011. gada 14. decembrī Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis bija uzaicinājis ekspertus, izglītības nozares darbiniekus, vecāku pārstāvjus un sociālos partnerus, lai diskutētu par nepieciešamajām pārmaiņām vispārējā izglītībā.

Lasīt vairāk ...


Skolēni demonstrē radošu pieeju uzņēmējdarbībai Ziemassvētku gadatirgū
16.12.2011

10. decembrī „Rīga Plaza” notika Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus. Pasākuma mērķis bija veicināt un pilnveidot skolēnu personīgās īpašības un prasmes, kas attīsta radošu domāšanu uzņēmējdarbības uzsākšanai un darbībai.

Lasīt vairāk ...


Radošuma pils - pozitīvs brīvprātīgā darba piemērs Latvijā
05.12.2011

2011. gads ir pasludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu. Tā kā arī Latvijā notiek daudz un dažādas brīvprātīgā darba aktivitātes, 2011. gada 25. novembrī Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar valsts institūcijām, pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām organizēja noslēguma interaktīvo konferenci par brīvprātīgā darba pieredzi. Konferences mērķis bija atspoguļot brīvprātīgā darba iespēju daudzveidību. Konferencē ar pateicības rakstu tika novērtēta Jāņa Ošleja kā labas gribas vēstnieka aktīva darbība, popularizējot Radošuma pils radošās domāšanas programmu un Eiropas brīvprātīgā darba gadu.

Lasīt vairāk ...


Rokasgrāmata māksliniekiem radošajā izglītībā
14.11.2011

Radošuma pils vēlas iepazīstināt ar praktisku rokasgrāmatu, kura noderēs ikvienam, kuram tuva ir radoša domāšana un idejas. Tās autori ir dažādu Eiropas valstu mākslinieki, kuri ir izstrādājuši šo grāmatu, lai palīdzētu saviem amata brāļiem darbā ar sākumskolas skolēniem. Tā kā piedāvātās radošās metodes ir universālas, šī rokasgrāmata būs noderīga arī Radošuma pils skolotājiem, lai gūtu jaunas, radošas idejas.

Lasīt vairāk ...


Skolotāji tiekas, lai pielaikotu sešas radošās domāšanas cepures (2
01.11.2011

Piektdien, 28. oktobrī gandrīz 100 Radošuma pils skolotāji pulcējās biznesa augstskolā „Turība”, lai piedalītos radošās domāšanas skolotāju mācību seminārā. Tā kā skolotāji ar sešām radošās domāšanas cepurēm galvā jau bija „dzīvojuši” kopš augusta, kad bija pirmā iepazīšanās ar šīm metodēm, atkalredzēšanās notika jau mazliet citā kvalitātē.

Lasīt vairāk ...


Idejai par zaļo radošuma sienu ir sekotāji. Atbalstīsim savējos!
06.10.2011

Pirmā zaļā radošās domāšanas siena tika nokrāsota 25. augustā Biznesa augstskolā „Turība”. Zaļā radošās domāšanas siena ir simbolisks akcents vai pazīšanās zīme skolām, kurās radošumu kā attīstāmu prasmi skolotāji māca saviem audzēkņiem.

Lasīt vairāk ...


Radošuma Pils ir ieguvusi savu logo – izmantosim to radoši!
29.09.2011

Kā jau droši vien esat ievērojuši, Radošuma Pils var lepoties ar jaunu logo un pirmo zaļo radošās domāšanas sienu Latvijā!

Lasīt vairāk ...


1. radošās domāšanas mācību seminārs skolotājiem jaunajā mācību gadā
08.09.2011

Arī šogad 100 Latvijas skolotāji sāka apgūt radošās domāšanas mācīšanas metodes. Pirmais mācību seminārs notika š.g. 22. un 23. augustā biznesa augstskolā „Turība”.

Lasīt vairāk ...


„Radošuma pils” sāk jaunu mācību gadu (2
11.08.2011

Ir noslēgusies skolotāju reģistrācija dalībai radošās domāšanas mācību programmā, tāpēc priecājamies paziņot, ka 101 skolotājs un, interesantas sakritības rezultātā, atkal 69 skolas piedalīsies „Radošuma pils” aktivitātēs. Arī šogad skolas izrādīja ļoti lielu interesi par šo mācību programmu, taču diemžēl nevarējām pieņemt visus radošumu apgūt gribētājus, jo arī mūsu iespējas ir ierobežotas. Taču nevajadzētu noskumt arī tiem, kuri šogad nevarēs piedalīties programmā, jo rosināsim visus, kuriem ir tuvas radošuma idejas - gan „Radošuma pils” jaunos dalībniekus, gan skolotājus, kuri šo programmu apguva iepriekšējā mācību gadā, dalīties ar savām idejām un pieredzi radošās domāšanas priekšmeta attīstīšanai Latvijā.

Lasīt vairāk ...


„Radošuma pils” darba plāns (2011. gada augusts – 2012. gada jūlijs)
06.07.2011

Ir noslēgusies pilotprojekta I kārta. Tā kā „Radošuma pils” ir saņēmusi lielu skolotāju un skolēnu atsaucību, pilotprojekta II kārta tiks realizēta 2011./2012. mācību gadā. Tajā ir plānotas aktivitātes gan jaunajiem skolotājiem, kuri tikai uzsāks dalību šajā programmā, gan skolotājiem, kuri šo programmas kursu ir jau apguvuši iepriekšējā mācību gadā.

Lasīt vairāk ...


Ideju grupa „Radošuma pils” vienojas ar LR Izglītības un zinātnes ministru par turpmākās sadarbības iespējām (1
16.06.2011

15. jūnijā ideju grupas „Radošuma pils” pārstāvji tikās ar LR Izglītības un zinātnes ministru Rolandu Broku, lai pārrunātu jau sasniegto pilotprojektā „Radošās domāšanas attīstība Latvijā” un vienotos par turpmākās sadarbības iespējām. Tikšanās rezultātā ministrijas pārstāvji apliecināja savu gatavību atbalstīt radošās domāšanas attīstību, pašlaik sniedzot nemateriālu atbalstu un popularizējot šo iniciatīvu, kā arī nākotnē izskatot finansiāla atbalsta iespējas.

Lasīt vairāk ...


Radošās domāšanas stundas skolēniem iemāca paskatīties uz lietām plašāk, no cita skatu punkta
15.06.2011

Noslēdzoties pirmajam mācību gadam, kurā 69 Latvijas skolās pilotprojekta veidā tika ieviests jauns fakultatīvs mācību priekšmets ”Radošā domāšana”, projekta iniciators - ideju grupa „Radošuma pils” apkopoja skolotāju un skolēnu iespaidus par jauno mācību stundu. Aptaujas veidā tika iegūti skolēnu un skolotāju viedokļi par apgūtajām Edvarda de Bono radošās domāšanas metodēm, kuras izskaidro domāšanas pamatprincipus, aptverot gan kritisko un analītisko, gan radošo domāšanu. Nākamā mācību gada laikā ir plānots jaunās mācību programmas efektivitātes pētījums, kuru veiks Latvijas Universitātes maģistrantes.

Lasīt vairāk ...


Video no Graeme Allan lekcijas radošās domāšanas skolotājiem (EN)
31.05.2011

2011. gada 18. maijā, Radošās domāšanas dienu ietvaros Edvarda de Bono master treneris Graeme Allan sniedza radošās domāšanas skolotājiem lekciju par viņa pieredzi, pasniedzot Edvarda de Bono metodes Jaunzēlandē, un ko no tā varam mācīties mēs - Latvijā.

Lasīt vairāk ...


Noslēgušās Radošās domāšanas dienas
25.05.2011

Nupat ir noslēgušās Radošās domāšanas dienas. Tās ideju grupa Radošuma pils sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un Rīgas Ekonomikas augstskolu. Divu dienu garumā Latvijā ciemojās radošuma eksperts, Edvarda de Bono domāšanas skolas Cavendish Training (Lielbritānija) meistarklases vadītājs Graeme Allan.

Lasīt vairāk ...


No diskusijas par radošo domāšanu Dienas viesistabā
24.05.2011

Esam pārāk bijīgi pret risku, nepārliecināti, nemākam sevi pasniegt, nespējam „iepakot” biznesa ideju tā, lai tā „aizietu” tirgū. Šādus secinājumus laikraksta Diena rīkotajā diskusijā pauda sekmīgi uzņēmēji, finanšu un reklāmas nozaru eksperti, kuri vērtēja jauna biznesa veidošanās vidi Latvijā.

Lasīt vairāk ...


Radošo spēļu uzvarētāji
24.05.2011

18. maijā Rīgas Ekonomikas augstskolā notika skolēnu radošo spēļu konkursa “Radi spēli pats” 5 labāko darbu prezentācijas. Visas komandas bija labi sagatavojušās un aizrautīgi prezentēja savas radītās spēles.

Lasīt vairāk ...


Par radošumu skolā un uzņēmējdarbībā diskutēs tiešraidē no Dienas Viesistabas
16.05.2011

Radošās domāšanas attīstīšana skolā palīdz raudzīties uz lietām no cita skatpunkta. Šī prasme ir nepieciešama uzņēmējdarbībā, lai radītu inovatīvas idejas. Par šo tēmu otrdien plkst. 14.00 Dienas Viesistabā diskutēs Jānis Ošlejs, uzņēmējs, ekonomists, ideju grupas „Radošuma pils” dibinātājs, Ernests Štāls, jaunais uzņēmējs, Britu padomes konkursa International Young Creative Entrepreneurs 2010 uzvarētājs un Inese Šaudiņa, Ērgļu vidusskolas direktore un angļu valodas skolotāja, kura izmanto Edvarda de Bono metodes savā darbā. Diskusiju vadīs laikraksta Diena Sabiedrības nodaļas redaktors Osvalds Zebris. Skatieties video tiešraidi www.diena.lv! Dienas Viesistaba atrodas jaunajā t/c Galleria Rīga 5.stāvā.

Lasīt vairāk ...


Priecājamies paziņot radošo spēļu konkursa „Radi spēli pats” pusfināla rezultātus!
12.05.2011

Ir noslēdzies pusfināls radošo spēļu konkursam „Radi spēli pats”, kurā tika iesniegtas 15 skolēnu izstrādātās spēles. Skolēni bija ļoti centušies un visas konkursam iesniegtās spēles bija radošas un interesantas, tāpēc konkursa žūrijai nebija viegli noteikt veiksmīgākās. Tomēr konkursa žūrija (radošuma ekspertu un skolēnu pārstāvji), balstoties uz konkursa nolikumā noteiktajiem kritērijiem, ir noteikuši 5 spēles, kuras ir iekļuvušas pusfinālā.

Lasīt vairāk ...


17. un 18. maijā notiks Radošās domāšanas dienas
12.05.2011

17. un 18. maijā Rīgas Ekonomikas augstskolā notiks „Radošās domāšanas dienas”, ko rīko ideju grupa Radošuma pils sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un Rīgas Ekonomikas augstskolu. To ietvaros Latviju apciemos radošuma eksperts, Edvarda de Bono domāšanas skolas Cavendish Training (Lielbritānija) meistarklases vadītājs Graeme Allan.

Lasīt vairāk ...


Radošuma pils jaunumlapas
18.04.2011

Radošuma pils 2. jaunumu lapa

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 ...  --> 
Arhīvs
2022 (1)   2021 (1)   2020 (2)   2019 (6)   2018 (18)   2017 (13)   2016 (9)   2015 (14)   2014 (13)   2013 (6)   2012 (18)   2011 (31)   2010 (30)   2009 (10)   
Zaļā iela 27 - 13, Ērgļi
LV-4840, Latvija
radosumapils.latvija@gmail.com
+371 26328684
           

Sazinies ar mums

vārds:
E-pasts:
Piezīmes: